Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Informační Temnota?

Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 30. 08. 2019 15:11
Předmět: Informační Temnota?

SEMI, přečetl jsem si rozbor na zvedavec.org. Zajímavý a přesvědčivý. Na druhou stranu, už jsem četl mnoho různých konspiračních teorií, např. na 11. září, a doba mě učí, že zpochybnit se dá fakt fakt všechno. Člověk žasne, co propaganda, té či oné strany, dneska dokáže. A jen mi vysvětlete, pokud můžete, proč autor toho článku, když se snaží o takovou exaktnost, pak napíše, že šlo o akci "západních tajných služeb" - v úvodu článku, podle závěru článku o "podvrh vlády". Žádné důkazy pro taková tvrzení jsem tam nenašel.
A pak mi zůstává ta otázka, zda zde máme "právo znát Pravdu", jak píšete, totiž např. zveřejňovat videa, natočena pachateli třeba při podobných akcích. Stále si myslím, že z lidskcýh důvodů ne. 1) Kdybych byl pozůstalý některé z oběti, dotýkalo by se to naší intimity. Nechtěl bych vidět svého blízkého, jak je masakrován. 2) Vizualizace rozdmýchává emoce, zde např. zlobu a strach na straně obyvatelstva - kterému pak ovšem nezbývá, než racionálně vše přenechat k řešení státu. 3) Pachatelům to přiznává větší moc, než ve skutečnosti mají. Moc obrazů násilí je holt větší, než řádná státní moc. Je to stejné, jako se Islámský stát mohl pohodlně přihlásit k jakémukoliv teroristickému činu v Evropě. I kdyby s ním třeba neměl nic společného, jeho moc se tím nafukovala.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód