Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: Poznámka o Trojici (Abstract)

Od: Anonym: P.A.Semi---.pnet.netair.net )
Kdy: 04. 08. 2019 05:48
Předmět: Re: Poznámka o Trojici (Abstract)

Jen kdyby tu ten můj text výše někomu připadal dlouhý:
Je tam v jednom odstavci shrnutá podstata Kabbaly, a v dalším odstavci pro férovost i oponentní stanovisko. Je tam v jednom odstavci shrnutá Smaragdová deska Herma Trismegista a mystická matematika (fraktály), jen jádro principu bez zbytečných podrobností, a není tam bezúčelně, ale pro pochopení té souvislosti, jak se to opakuje na různých úrovních. Vy ani já na tu Nejvyšší úroveň nevidíme, ale jsou tu vidět její odrazy. Je tam v jednom odstavci shrnutá historie církevních herezí a vývoje (tedy když tu diskutujete o tom, co ty hereze a koncily řešily), možná pojato poněkud příliš Satyricky, a ovšem Luteránství a další odnože křesťanství tam jsou zmíněné jen implicitně jako ty další "větve stromu". {Měl jsem tam ještě uvést odkaz Lk5:4-7 - když se Petrova loď zaplnila a sítě se začaly trhat, bylo třeba zavolat i druhou a další lodě… A i vy asi víte, že a v jakém významu to byli "rybáři lidí", není to tam v Evangeliu jako Historka, je to Podobenství…} Mám tam jednou větou zase vyvracení novodobé nebezpečné hereze Švédských a Kanadských feministek (že by chtěly mít Boha i Krista genderově neutrální, fakt tam takové názory a požadavky mají…). V jednom odstavci je shrnutá Historie Stvoření na příkladech, Einsteinova teorie a Evoluce, aby bylo zřejmé, jak se to opakuje na různých úrovních, a s vyvrácením Materialistické Víry. A kromě toho všeho vysvětlení, proč mi připadá dost logické, aby Duch Svatý byl ženského rodu, což je poněkud apologetika nekterých pohanských nauk? To nevím…
A to všechno se mi vejde na dva print-screeny v poloviční šířce, a není to tu na Evangnetu copy-pasta odjinud, ale originál, psal jsem ho nastřídačku s tím druhým textem vedle. (Pak to asi někde pověsím v kopii na své stránce…?) Asi by z toho šel nějaký odstavec vypustit? Nemyslím si to, nenavazovaly by… {{Přerušil jsem včera čtení článku na 56 print-screenů (včetně jen pár z 2327 komentářů pod ním, samotný článek je jen 53 screenů, trochu se překrývají, abych nekrájel odstavce, a ovšem je ten článek poněkud rozvláčný), naštval mě nebo unavil tak asi na desáté stránce a šel jsem hledat to Číslo, jak píšu vedle, ale dočtu si ho potom, je zajímavý…}}
Není to (moje pojednání) nijak zbytečně dlouhé…

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód