Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: autorita Bible

Od: Anonym: A.R. <> ( ---.net.upcbroadband.cz )
Kdy: 13. 09. 2018 22:36
Předmět: Re: autorita Bible

Kazatel ČCE Aleš Wrana napsal(a):
 Panu Rothrockelovi: napíšete: "Zapátral jsem ve spoustě odborných  knih" a "všechny dostupné publikace vedly ke stejnému  výsledku"- Prostě jste si sebepochopení, které vám vyhovovalo, našel v  knihách, o kterých říkáte, že jsou "odborné". A máte potřebu se  postavit proti stanovisku jiné knihy - Bible, která to vidí jinak. Ale to  není posuzování podle "selského rozumu", které jste navrhl vy. To  je rozhodování podle jedné autority (domnělé vědeckosti) nebo podle druhé  autority (Bible).
Tušil jsem, že se tady budeme přít o to, kdo kterou knihu považuje za svou autoritu. Víte, pokud odborníci nezávisle na sobě dojdou ke stejnému výsledku, selským rozumem dojdete k tomu, že o správnosti výsledku není nutné pochybovat. Bible nebo jakákoliv náboženská kniha pro mě autoritou není, protože nestojí na exaktních základech. Navíc jsou v ní logické nesmysly. Nemám sebemenší důvod takové publikaci důvěřovat. Můžu si ji přečíst jako pohádku typu Harryho Pottera nebo jako komiks bez obrázků. Ale nemůžu ji brát vážně. Čili je mi tím pádem jedno, co je v ní napsáno a jak to vidí. V Pánovi prstenů je taky napsána spousta užitečných informací a celé dílo se nesnaží tvářit, že je něco víc než ostatní knihy.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód