Aktuálně v ČCE

Co hýbe s ČCE...

Odpověď na příspěvek: Re: volby dopadly dobře

Od: Anonym: René Habich <> ( ---.interdata.cz )
Kdy: 29. 01. 2018 11:25
Předmět: Re: volby dopadly dobře

Zda volby dopadly dobře, nebo špatně si každý musí zhodnotit sám. Včera na bohoslužbě jsem slyšel svědectví sestry, proč volila Zemana. Důvod byl prostý, Drahoš podporuje umožnění adopce dítěte homosexuálním párům. Sestře bylo přes 80 let, a i když jsem volil Drahoše, chápal jsem ji.
Ono by možná stálo za zvážení, proč by církev měla být v politickém dění. Zda není duchovní cesta zcela rozdílná. Režimy se budou měnit a pokud se budou měnit pozvolna i sbory nemusí to být zrovna to, co by jim prospívalo…
V rozjetém systému restitucí, vyplacení duchovních státem atd. je to asi těžká představa, ale svoboda církve by dala prostor pro čistotu víry. Žádný Zeman, žádný Drahoš…, ale písmo určuje směr…
Včera se mi také dostal do ruky zajímavý dokument. Spis se jmenuje "ČESKOBRATRSKÁ CÍRKEV EVANGELICKÁ V AGENTURNÍM ROZPRACOVÁNÍ STB". Přesto, že enangelické církve v naší zemi byly považovány za nejradikálnější složky odboje proti komunismu, je zde mnoho jmen spolupracovníků, udavačů…
Někdy je dobré se rozmyslet co přijímám a od koho to přijímám. Některé kroky "moderních církví" popírají reformaci a snahu mnoha bratří, kteří za pravdu položili život. Stát by neměl určovat směr a už vůbec by se církev neměla nechat vodit různými pol. proudy…

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód