Odpověď na příspěvek: Re: hledači

Od: Anonym: Ladislav Cajthaml---.static.bluetone.cz )
Kdy: 24. 11. 2022 19:48
Předmět: Re: hledači

Pokud jde o mě, ponechal jsem církev (zejména vaši církev) sobě samotné, mrtví ať pohřbívají své mrtvé. Nežiji negaci minulého, ale hledání budoucího. Jsem moc rád, že čce už ve svém životě nemám. Každému doporučuji. Jeden si až ex post uvědomí, čeho byl součástí, na čem se podílel přinejmenším mlčenlivým souhlasem, jak se nechal zneužívat, oklamávat a jakými bezvýchodnými rozpory s druhými a se sebou ztrácel čas. Jestli někomu naše neformální gnostická setkávání připomínají církev nebo přinejmenším církevnost, aťsi. Rozdíly s církvemi jsou myslím evidentní na první pohled: málo nás - a nevidíme v tom problém, máme skoro anarchistickou nebo každopádně velice spontánní povahu setkávání, nikdo nic neplatí, nikdo nezíská nic jiného než duchovního, nekolidujeme s jinými organizacemi, každého podporujeme ve vlastním a osobitém hledání Boha a Kristova evangelia. Kam se hrabe NeKostel. :-)