Odpověď na příspěvek: hledači

Kdy: 21. 11. 2022 11:19
Předmět: hledači

Ladislav Cajthaml napsal(a): Já na NeKostelu byl dvakrát,
Pane LC, když teď nechám Nekostel trochu stranou, vy jste pro mne zajímavý fenomén taky. Ano, existuje velká skupina lidí církví zklamaných či vypuzených. Jak vás znám z dřívějšího Evangnetu, zřejmě k nim patříte. A vy svou zkušenost asi zároveň dovedete analýzovat. To, že dnešní církev lidi nejenom nepřitahuje, ale často i odpuzuje, dá se trochu říct, čím to je? Kdyby dělala věci jinak, tak by tak neodpuzovala? Dělala by to jinak, aniž by ztrácela svou podstatu? - Asi znáte mou oblíbenou odpověď těm, kdo církev viní z lecčeho: "církev fakt nemůže za vaše pos*ané životy." Nejsou to spíše nějaké tendence doby (vedle faktických chyb, které konkrétní společenství církve a jednotlivci v ní - asi jako každé lidské společenství a jednotlivci - dělají), tendence, které dělají příslušnost k církvi něčím divným?