Odpověď na příspěvek: Re: mír a třešně

Od: Kazatel ČCE Aleš Wrana <>
Kdy: 01. 06. 2021 11:16
Předmět: Re: mír a třešně

Pane LC, docela s vámi souhlasím. Ale pak mám otázku, proč má někdo potřebu takové texty synodem protlačit. A vím, že je za tím docela práce to celým synodním procesem převést. Odkud ta motivace? Proč dnes psát nějaká prohlášení k národu, v době, kdy se věci snadněji a efektivněji komunikují přes různá videa? Můj subjektivní názor: když chcete přijít na motiv obsahový, čtěte v taklových prohlášeních mezi řádky, zde tentokrát na konci odstavce - ve slovech "zneužívání moci" Je to jakoby skryté, jakoby jednotlivost mezi mnohými, ale myslím, že pro mnoho lidí v církvi i v blízkém okolí má a má mít největší ozvučnost. Takže cílovou skupinou není celý národ, ale zřejmě spoléháme na to, že v církvi a mezi jejími sympatizanty je zřetelná skupina lidí, které ještě stále, nebo dnes zase nově a jinak, spojuje odpor k režimu. Těm pak i taková napohled skrytá narážka k pocitu spojenectví stačí.