Odpověď na příspěvek: Re: Krize ČCE? V neděli 24.1. na Vinohradech

Od: Uživatel Evangnetu Jakub Dvořák <>
Kdy: 15. 02. 2010 18:32
Předmět: Re: Krize ČCE? V neděli 24.1. na Vinohradech

Ano, zvyšovat ono 1% na 5%, nebo dokonce požadovat z nepochopení starozákoního agrárního opatření procent 10, to je podle mě cesta jak těm, kdo platí, říkat plaťte víc. Myslím, že je třeba si říct, že samofinancující, na státu nezávislá církev nás bude něco stát, a v prvé řadě si říct (a to všichni!), co pro to mohu udělat? Sbory i církev musejí zase dbát, aby se peníze neztrácely, aby se nevydávaly na nesmyslné zahraniční cesty, nákladnou reprezentaci či zbytečné modernizace sborových kuchyněk a jiné, ale vydávat je na skutečně podstatné věci, případně se rozdělit s těmi sbory, které ani přes obětavost svých členů svoji režii neuplatí. Ale základ je v tom, že se budeme snažit pro Krista něco udělat, ne na něm ušetřit.