Odpověď na příspěvek: Re: O církvi - z pohledu azylanta

Od: Kazatel ČCE Marek Ryšánek <>
Kdy: 30. 01. 2010 20:40
Předmět: Re: O církvi - z pohledu azylanta

Milí bratře Geislere, onen sbor v srdci Hané znám, navštěvoval jsem jej, dokonce jsem v něm i kázal. Jeho někdejší farář Jan Nohavica mě získal pro teologii. Pozdravujte ode mne s. farářku Rumlovou. Plně souhlasím s onou vertikální rovinou, v tom není vůbec sporu.Nezáleží na tom, jakou si dáme nálepku.Pokud ono ztotožnění se s Kristem, to, že přijmeme, že příběh života, smrti a vzkříšení vyjadřuje realitu nás vede k nezištné lásce a službě, kdy svědčíme jiným, kteří se snaží o lásku a službu a jsou z toho unavení, že to má smysl, že existuje ještě další potvrzení a zdroje, potom je to to, co asi má být tím ovocem. Potom uskutečňujeme své spasení. Pokud nás ovšem setkání s touto zvěstí nevede k lidské blízkosti k druhým ale naopak k buzerování, povyšování se a rozdělování na znovuzrozené a obrácené a ty druhé, potom nám už teď Bůh může sdělit to, co říká v Matoušovi 25: Pane, kdy jsme tě viděli hladového, žíznivého, pocestného, nahého, nemocného nebo ve vězení, a neposloužili jsme ti?' On jim odpoví: 'Amen, pravím vám, cokoliv jste neučinili jednomu z těchto nepatrných, ani mně jste neučinili.' A tito lidé si prožijí muka, která naprosto zbytečně svojí omezeností připravují sobě a lidem ve svém okolí.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód