Odpověď na příspěvek: Re: O krizi v církvi z pohledu obyčejné věřící

Od: Anonym: David daggie Geisler195.113.170.--- )
Kdy: 29. 01. 2010 17:54
Předmět: Re: O krizi v církvi z pohledu obyčejné věřící

LIBERÁLNÍ - to je slovo do pranice. Zvlášť v českém protestantismu. :) :) Otázka, co se tím pojmem vlastně míní… Pokud je míněn liberálně-teologický pohled na církevní dogma (čili popírání Kristova vzkříšení a autenticitu Písem), tak to je i pro mne, mírně řečeno, "jako muleta na býka" :) :) Bez vzkříšení není evangelia. Bez víry v Kristovo vzkříšení není ani "ducha evangelia". Pak můžeme být morálně, politicky či sociálně "liberální" či "sexy" pro okolní svět, ale holt NEJSME SLANÍ PRO KRISTA.
Co se týká Bartha: Prof. Štefan jednou napsal, že "…pro U.S. křesťanské fundamentalisty to byl ten nejnebezpečnější, protože nejzakuklenější liberál!". A tomu bych dost věřil, protože Barthova verze dvojí predestinace je VELMI v souladu s Duchem evangelia. Nicméně není v souladu s duchem kalvinistického zákonictví.
A jako starý pán se zeptal Karl Barth mladých neo-liberálů se sobě vlastní sebeironizací: "Nejsem snad liberálnější než liberálové?" (to taky cituji prof. Štefana).
Ano, bratře profesore, takto jako vy bych chtěl být taky liberální!!!<<