Odpověď na příspěvek: Re: O krizi v církvi z pohledu obyčejné věřící

Od: Anonym: JHoblik <> ( ---.ujep.cz )
Kdy: 19. 01. 2009 23:27
Předmět: Re: O krizi v církvi z pohledu obyčejné věřící

Milá D.D., děkuji za váš názor. Konečně mám po dlouhé době před očima názor, s nímž radikálně nesouhlasím, i když vyjádřený milým a přátelským způsobem, za nímž nic zlého nečuchám. Oproti jiným případům. Krize církve je ovšem tak hmatatelná, že se mi chce říci: Jděte na LDN a pozvěte všechny tam ležící na maratonský běh. Paušálně by se dalo říci, že krize byla v církvi vždy, už třeba v době, kdy křesťany pronásledoval Šavel, anebo kdy se první křesťané hádali, zda dodržovat či nedodržovat tradiční židovské zvyky. Nyní však máme na mysli něco jiného - ne permanentní krizi, která je stále znovu výzvou k smělému zápasu. Hmatatelné stránky této krize se dají poměrně snadno vypočítávat - a někteří to také dělají -, jsou ale též hlubší a těžko uchopitelné stránky, pro které jako by obecně chybělo senzorium. Konkrétně na vašem příspěvku bych si dovolil upozornit na zúžení otázky církve na otázku farářstva.
P.S. Dovolil bych si mít ještě technickou připomínku: ku prospěchu by bylo nekopírovat do vlastního příspěvku příspěvky cizí.