Odpověď na příspěvek: Re: O krizi v církvi z pohledu obyčejné věřící

Od: Anonym: Jiří Hoblík <> ( ---.addr.cabelmedia.cz )
Kdy: 05. 01. 2009 22:46
Předmět: Re: O krizi v církvi z pohledu obyčejné věřící

Jenže, Jakube, problém není v tom, že na jedné straně je dobrá misie a na druhé straně "nemravná". Nýbrž že pojem misie je horký brambor, který si evangelíci stále přehazují, který mezitím vychladl a ztuhl, ale oni si ho pořád přehazují, jako by horký byl. Čímž myslím pojem misie, oblepený všelijakými konotacemi. Přičemž to "oni" nedoporučuji chápat nějak špatně, protože třeba tímto se do problému pojmu misie taky namáčím. Nicméně myslím hlavně na otázku, jak chystat dobré z-boží a mít co nabídnout - a jestli tomu pak někdo bude říkat misie, je jeho věc. A závěr Matoušova evangelia k tomu dává příležitost neustarat se z toho a neupadat do depresí. Tam se píše: "získávejte mi učedníky" - ne sobě, ale Kristu, který něco nabízí a člověk má z čeho vařit. Nemusí se pak starat o vychladlý brambor, ale může a má chystat chutný duchovní pokrm.