Odpověď na příspěvek: Re: O krizi v církvi z pohledu obyčejné věřící

Od: Anonym: Jiří Hoblík <> ( ---.addr.cabelmedia.cz )
Kdy: 05. 01. 2009 18:58
Předmět: Re: O krizi v církvi z pohledu obyčejné věřící

Milý Jane D., rád bych se vrátil k vašemu prvnímu příspěvku. Mluvíte tam o třech věcech, které vás trápí - a svým způsobem jsem s vámi zajedno - taky mi vadí teologická vyčpělost a bezbarvost a bezchutnost, skutečnost, že ČCE lidi málo oslovuje a vysoké nároky na slabé sbory. Až na to, že jde o témata mnohokrát už zmiňovaná. A taky jen o některá z řady dílčích témat. Sám bych se na slovo misie ale nejraději vykašlal, a to z řady důvodů. Například proto, že církev má předně něco nabízet - a starat se o to, co by nabídla. Bez nároku na poplácávání po zádech. A bez péče o ega svých protagonistů. Slovo misie má samozřejmě různé významy, ale často si člověk pod ním představí lovení dušiček. Když církev početně slábne, zalátávat díry misií? Ne tedy řešení z nouze nás, nýbrž z bohatství Ducha. Pakliže bude nabízet dobré z-boží, najdou se i ti, kdo po něm rádi sáhnou. Co tím konkrétněji myslím, o tom doufám budu psát postupně v příštím ročníku Českého bratra (nenastanou-li překážky). Konečně by bylo pěkné, kdyby člověk nemusel mít stran, že se buď bude mluvit nekriticky a nezávazně, anebo že na něho vystřelí nějaká opruzelá reakce. A pokud pak jde o vaše příspěvky - nebude marné, máte-li zjevně chuť, založit konkrétní, speciální diskusní vlákna. A mějte se dobře.