Odpověď na příspěvek: Re: Pohled zvenčí

Od: Kazatel ČCE Martin Fér <>
Kdy: 08. 12. 2008 22:12
Předmět: Re: Pohled zvenčí

Dobrý den, doporučuji navštívit některý sbor ve vaší blízkosti (nebo jich obejít více, jste-li v Praze či Brně). Asi nestačí jednou. Možná pak nějaký důvod najdete a možná se nesetkáte ani s duchovní prázdnotou, nepřátelstvím a neschopným farářem či farářkou :-) A možná že jo, a tak zkusíte hledat jinde, bude-li kde. Co se týče smyslu příslušnosti k církvi - snad ten, že "není dobré, aby člověk byl sám" a to ani s tou četbou bible a životem ve víře. To, že patřím do církve - tedy i do konkrétního společenství věřících - u sebe také chápu jako povolání, nejenom jako svou volbu. Myslím, že to také patří k tomu smyslu - proč tu jsem (a mám být i kdyby snad byla krize) - třeba proto, že tu mám nějaký úkol.
Navíc myslím, že ČCE je celkem slušná volba :-) Ať se vám dobře hledá! MF