Odpověď na příspěvek: Re: Pohled zvenčí

Od: Uživatel Evangnetu Jakub Dvořák <>
Kdy: 07. 12. 2008 21:06
Předmět: Re: Pohled zvenčí

Souhlasim s Tomášem Molnárem. Volit musíte sám. Jedna věc je, že všechny církve usilují o to zvěstovat poctivě (alespoň v ideálním stavu) evangelium a chodit po cestách Kristových, ovšem o tom, co to obnáší, míváme různé představy, někdy i uvnitř jedné denominace. Není podle mě dokonalé církve, neboť není dokonalých lidí. Kdo hledá dokonalého partnera zůstane buď sám, nebo mnohokrát rozvedený z různých zklamání. Záleží na tom, kdo nám stojí za to, abychom s ním nesli jeho i svá břemena (což neznamená popírat je či bagatelizovat). To je to, co si musíte ujasnit sám. Ale problémy budou všude. Na ČCE oceňuji (k žádnému z oněch klanů nepatřím) právě to, že se v ní dá o těchto věcech otevřeněn mluvit. V tom vidím i předpoklad náprav - církev se musí stále reformovat. Jinak bychom Vám museli nabídnout leda přetvářku. Tak, co máte radši?