Odpověď na příspěvek: Re: finanční podpora církve

Od: Uživatel Evangnetu David Geisler <>
Kdy: 06. 12. 2008 13:24
Předmět: Re: finanční podpora církve

Ahoj Tomáši. Zajímavý příspěvek - ohledně toho "církevního samofinancování"… Pokud by to někdo chtěl v ČCE zkusit, tak by se měl hluboce zamyslet, jestli onen "zbožný účel" - čili samofinancování církve nemá "světit nevybíravé prostředky". Čili manipulativní vymáhání desátků - odůvodňování jejich výběr ideou následného Božího požehnání. Tak to fungovalo a funguje v hnutí víry. Ba i jinde… Jenže… Bůh nám však žehná svou milostí v Kristu zadarmo, ne pro naše náboženské skutky v církvi. Ostatně… našel by někdo z teologů a farářů (zúčastněných v této diskuzi) zmínku o nutnosti vybírat či dávat desátky (nebo moderněji 10% z hrubého) církevní pokladně? Co vy na to? Dá se to nějak "rozumně a s vírou" vyargumentovat?