Odpověď na příspěvek: Re: Je co slavit?

Od: Kazatel ČCE Jan Kupka <>
Kdy: 22. 11. 2008 16:38
Předmět: Re: Je co slavit?

Milý bratře Hoblíku, Vaše kritika mi v mnoha ohledech přijde správná a souhlasím s ní. Snad jen s tím rozdílem, že přes vší svou skepsi jsem v tomto ohledu opatrný optimista. Naše církev má v mnohde zdravé jádro, z "pražské" perspektivy možná pozapomínáváme na některé fungující (moravské?) sbory…Ale jinak s Vámi naprosto souhlasím: nezabývat se především zbytečnostmi, které člověk může najít jinde(nedělat ze sboru turistický oddíl nebo prostor, kde se evangelium přizpůsobuje světu…), ale dělat právě to, k čemu je církev povolána: mít na zřeteli Slávu Páně a usilovat, aby se naopak svět podřídil evangeliu. A v tom jsem optimista, protože to vlastně až tak nezáleží na nás. A proto nějaká ta ktitika vůbec neškodí a nemusíme se na pisatele hned utrhovat, jak jsem to zaregistroval i v této diskuzi. A nestyďte se, to snad ještě není třeba :-))