Odpověď na příspěvek: Re: Ptákovina

Od: Anonym: Roman Mazur84.42.166.--- )
Kdy: 20. 04. 2007 09:49
Předmět: Re: Ptákovina

Milý Petře, zcela pomíjím otázku (ne)změny názvu časopisu "Bratrstvo". Nepovažuji ji za příliš podstatnou.
Musím se však zastat Radima i Exitu 316, do kterých se zde navážíš.
Jedním z nejdůležitějších úkolů církve je svou činností zasahovat nové lidi. Tak, aby mohli být alespoň někteří z nich zaujati a později přijali evangelium/víru/Ježíše plně za své. Současná křesťanská církev v našich zemích v tom hanebně selhává. Jakýkoli pokus tento dluh podle svého nejlepšího vědomí splatit je na medaili, nikoli na lacinou kritiku, jak ji předvádíš na tomto fóru Ty.
Až namísto laciného odsudku nabídneš životaschopnou alternativu k jejich misijním snahám, pak mudruj… Do té doby vnímám Tvoji kritiku jako zákeřnou podpásovku podobnou této: Evangnet je paskvil, protože nám do sborové pošty pouští obrovské množství spamu.
Má kritika podobného typu nějaký smysl? Jak se po tomto ohlasu cítíš Ty, jako ten, kdo do Evangnetu dáváš to nejlepší, co v Tobě je?
Roman Mazur
P.S.: Níže píšeš o tom, že J 3,16 rozhodně není "nejdůležitější" verš v Bibli. Jestli to autoři Exitu někde uvádějí, je to samozřejmě nešťastné, vždyť kdo to určí, že… Ovšem že je to jeden z poměrně malé skupiny nejvýraznějších biblických veršů, je rovněž tak evidentní. Pokud Ti to tak nepřijde, mrkni třeba jen do Filipiho nové homiletiky, str. 19.