Odpověď na příspěvek: Re: znovuzrození

Od: Anonym: Jiří Polák <> ( ---.108.broadband7.iol.cz )
Kdy: 15. 02. 2021 21:06
Předmět: Re: znovuzrození

Ladislav Cajthaml napsal(a):
 Pak je svědectví všechno a nic. Nejde ukázat, co svědectví vlastně není a  tím se rozmývá, co je. Svědectví je pak tedy cokoliv.    "Uvěřím, až křesťané opravdu budou vypadat jako spasení"  (Nietzsche). Tato myšlenka poukazuje na to jediné, jak by bylo možné Boha  dosvědčovat. Vypadat jako spasený, autenticky na druhé působit jako  spasený/á. Toto však opravdu křesťané zpravidla nedělají, nedovedou - velice  srozumitelně svým životem a působením dosvědčují, že jsou bohaprázdní.
Díky Bohu, byl jsem v rodině i v mé širší rodině (v CB) obklopen takovými vzory. Velice jednoduché evangelium, které opravdu upřímně žili. V podstatě jsem neměl jinou možnost, než hledat Pána taky. Zkoušel jsem ochutnávat svět plnými doušky, ale vždycky mě to dotáhlo zpět. Prostě nic jiného nedávalo smysl. Měl jsem jasnou dráhu, mantinely, které tam byly postaveny dávno před tím, než jsem jimi prošel. —————————————————– Ten Nietzche je v určitém směru úžasný filozof. Četl jsem o něm hlavně od Davida Nováka (předsedy rady CB) který o něm psal několik prací a zabývá se jím až skoro kontroverzně. Např. "Bůh je mrtev" nevyslovil on, ale hrdina jeho příběhu, který chce jen vyprovokovat nějakou reakci.

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód