Jesus Freak

Krátké povzbuzení ke zpovědi

Krátký citát na téma zpověď z Většího katechismu Dr. Martina Luthera

Dopis mamince

Dopis mamince ohledem mého návratu do kostelních lavic..

Proč se nemodlím? Nemám čas.

Krátký dopis Pánu Bohu následovaný jetě kratší úvahou. Oboje inspirováno včerejší diskuzí z krize/vize ČCE. Snad jako laik dám tímto impulz farářům.

Co dělá dokonalý farář?

První ze série článků a zamyšlení na téma "farář". Dnes co by měl farář dělat a mít. Určitě se chci dostat také k předpokladům práce faráře, nechtěl bych minout ocenění faráře a samozřejmě spolupráci faráře s okolím. Možná i další témata, ale to nedokáži říct. Prosím o spolupráci všechny. Čím více vstupů, tím lépe..

Kolik stojí evangelický sbor?

Velice hrubý a nešokující výpočet, kolik je potřeba věřících, aby si sbor uživil faráře. Jistě nejsem ani první ani poslední kdo to počítal, takže prosím o případné opravy chyb a nebo! Prostě si dosaďte vlastní čísla tam, kde vám to sedět nebude a vypočítejte si "vlastní sbor". Závěrem pak neoblíbené téma "tahání peněz z kapes věřících".

• 7 komentářů
  • přidáno: 5. 05. 2010 13:53
  • akutalizováno: 5. 05. 2010 13:55

Církev, peníze a moc (bezmoc?)

Krátké zamyšlení se a vyčíslení, kolik by stála aktivního evangelíka odluka státu od církve, aniž by ČCE byla jakkoliv vyplacena. Jedná se o zjednušené výpočty, které však dávají jistou představu o církevních financích (nedávají však odpovědi na financování jednotlivých sborů).

• 12 komentářů
  • přidáno: 2. 05. 2010 15:49
  • akutalizováno: 2. 05. 2010 15:53

Eucharistická slavnost

Eucharistická slavnost, Večeře Páně nebo jakkoliv tomu chcete říkat. Přednáška Pavla Filipiho, kterou jsem vyslechl a následující diskuze vzbudila v mé hlavě několik otázek. Tématem tohoto měsíce krize/vize ČCE jsou bohoslužby a tak nastíním několik otázek, které padly.

Nejnovější  | 1 | 2 |  Nejstarší

Pavel Duchan / Jesus Freak

Motto: Co si lidé pomyslí, když uslyší, že jsem blázen do Ježíše? A co udělají, až zjistí, že je to pravda?
Více o blogu »

Štítky