Ze všech blogů

Blogy | Zápisky
Nejnovější  | 1 | 2 | 3 |  Nejstarší

Noční statistické usnesení

Kdyby se vyhlašovala soutěž o nejbizarnější usnesení synodu, měl bych jednoho kandidáta.

Co dělá dokonalý farář?

První ze série článků a zamyšlení na téma "farář". Dnes co by měl farář dělat a mít. Určitě se chci dostat také k předpokladům práce faráře, nechtěl bych minout ocenění faráře a samozřejmě spolupráci faráře s okolím. Možná i další témata, ale to nedokáži říct. Prosím o spolupráci všechny. Čím více vstupů, tím lépe..

Kolik stojí evangelický sbor?

Velice hrubý a nešokující výpočet, kolik je potřeba věřících, aby si sbor uživil faráře. Jistě nejsem ani první ani poslední kdo to počítal, takže prosím o případné opravy chyb a nebo! Prostě si dosaďte vlastní čísla tam, kde vám to sedět nebude a vypočítejte si "vlastní sbor". Závěrem pak neoblíbené téma "tahání peněz z kapes věřících".

Církev, peníze a moc (bezmoc?)

Krátké zamyšlení se a vyčíslení, kolik by stála aktivního evangelíka odluka státu od církve, aniž by ČCE byla jakkoliv vyplacena. Jedná se o zjednušené výpočty, které však dávají jistou představu o církevních financích (nedávají však odpovědi na financování jednotlivých sborů).

Eucharistická slavnost

Eucharistická slavnost, Večeře Páně nebo jakkoliv tomu chcete říkat. Přednáška Pavla Filipiho, kterou jsem vyslechl a následující diskuze vzbudila v mé hlavě několik otázek. Tématem tohoto měsíce krize/vize ČCE jsou bohoslužby a tak nastíním několik otázek, které padly.

Bohoslužby a navazující otázky

Jako člen platformy krize/vize ČCE jsem se zamyslel nad některými otázkami, které nám předeslal bratr Ilja Herold v rámci druhého tématu - bohoslužba. Děkuji za krásné otázky pro zamyšlení se v přehledném schématu. Každá z nich by si jistě zasloužila obšírnější zamyšlení, množství mě nutí ke zkratkovitosti, ale co je dokonalé?

Jak může věřit evangelík?

Krátké vážně nevážné zamyšlení vyvěrající z hledání vlastní evangelické identity. Jaké jsou zdroje, které nás ovlivňují při čtení Bible? Jaké jsou zdroje, které ovlivnují naše morální smýšlení? Je jich dost? Jak jsou přístupné?

Nejnovější  | 1 | 2 | 3 |  Nejstarší

Poslední přírůstky

Nejčtenější

Chyba 500

SQLSTATE[HY000]: General error: 1267 Illegal mix of collations (latin2_czech_cs,IMPLICIT) and (latin2_bin,NONE) for operation '=' --- query was: SELECT blogy_clanky.nadpis as name, concat('/blog/',blogy_clanky.blog,'/',convert(blogy_clanky.id, VARCHAR(20)),'-',blogy_clanky.idascii) as url, concat(convert(count(*), varchar(20)), 'x') as time, count(*) AS cnt FROM blogy_clanky,diskuze WHERE diskuze.prefix = concat('blogy/', blogy_clanky.blog, '/', convert(blogy_clanky.id, VARCHAR(20)), '-', blogy_clanky.idascii) GROUP BY diskuze.prefix ORDER BY cnt DESC LIMIT 7