Alternativní verze

Pro mobilní zařízení

 • Evangnet má svoji verzi pro mobilní internet (takzvaný WAP), ke které můžete přistupovat z většiny moderních mobilních telefonů, na adrese wap.evangnet.cz.
 • Pro přenosné počítače typu PALM jsme připravili zjednodušenou stránku na adrese palm.evangnet.cz, nebo pda.evangnet.cz.
 • Jak získávat informace o sborech ČCE pomocí SMS naleznete zde.
 • Tyto stránky poskytují pouze nejdůležitější informace (především informace o sborech ČCE) a nejsou plnohodnotnou náhradou webových stránek Evangnetu.

  RSS kanály

  RSS kanály umožňují unifikovaným způsobem získávat ze serverů aktuální informace (např. názvy nových články, a podobně). Ty je pak možné přehledně číst pomocí speciálních programů (např.
  FeedReader pro Windows, nebo Liferea pro Linux). Pomocí RSS kanálu je též možné poměrně snadno začlenit do svých stránek novinky na spřátelených stránkách.
  Evangnet nabízí tyto RSS kanály:

  KanálURL
  Novinkyhttp://evangnet.cz/export/clanky_rss.php
  Změny ve sborech (schématismu)http://evangnet.cz/export/lsbor_rss.php
  Nejbližší akcehttp://evangnet.cz/export/act_rss.php
  Přírustky akcíhttp://evangnet.cz/export/lact_rss.php
  Přírustky www odkazůhttp://evangnet.cz/export/lwww_rss.php
  Poslední diskuzehttp://evangnet.cz/export/ldisk_rss.php

  Seznam RSS kanálů ve formátu OCS adresáře se nachází na adrese https://www.evangnet.cz/export/evangnet_ocs.php.

  Postranní lišta (sidebar)

  Některé webové prohlížeče umožňují přidat do své postranní lišty (takzvaného sidebaru) mini-stránku obsahující přehled nejčerstvějších informací na daném serveru. Takovýto "sidebar" jsme pro vás připravili na Evangetu. Sidebar si můžete nainstalovat do těchto prohlížečů:

  Mozilla a Konqueror: [Nainstalovat]
  Opera: [Nainstalovat]

  Používáte-li jako svůj prohlížeč Microsoft Internet Explorer, můžete si přidat Evangnet do "Oblíbených" položek.

  Piďi-shrnutí (microsummaries)

  Internetový prohlížeč
  Mozilla-Firefox podporuje od verze 2.0 takzvané piďi-shrnutí, anglicky microsummaries. Jejich účel spočívá v tom, že obsah dynamicky měněné stránky je shrnut do několika málo slov jednoduchého textu. Pokud si pak čtenář stránky uloží mezi záložky, Firefox nabídne, jestli se jako nadpis záložky použije (statický) titulek stránky, nebo právě (dynamicky obměňované) "pidi-shrnutí":

  ukázka: přidávání piďi-shrnutí do záložek

  Pokud si takto shrnutí uložíte jako záložku, je možné si ji např. zobrazit v Liště záložek a mít tak novinky na Evangnetu vždy na očích:

  ukázka: piďi-shrnutí v Liště záložek

  (Experimentální) vyhledávací modul pro Firefox 2.x

  Na evangnetu jsme pro vás též připravili (prozatím experimentální) vyhledávací modul do prohlížeče Mozilla Firefox 2.x. Jeho instalace je jednoduchá: na
  úvodní stránce Evangnetu rozbalit menu s vyhledávacími moduly (malá ikonka vedle pole pro vyhledávače v liště adresního řádku) a vybrat volbu "přidat 'evangnet - sbory'".

  Modul umožňuje prohledávání sborů ČCE s našeptávačem podle jména sboru, příslušné kazatelské stanice, kazatele, nebo kurátora:
  ukázka: našeptávač ve vyhledávací liště FF 2.0