Pozvání do Orlové

FS ČCE ORLOVÁ <>
(23.3.2019, rubrika: Co hýbe s ČCE)

Asi všichni křesťané v naší zemi si kladou otázku, jak vzbudit v lidech okolo nás zájem o Boha, jak s nimi navázat hovor na toto téma a co jim vlastně říct - abych vystihl podstatu víry a zároveň se moc neztrapnil. Nad těmito i dalšími otázkami se můžeme společně zamyslet a podělit se o své zkušenosti při setkání v Orlové v sobotu 6.4.

Hostem a hlavním přednášejícím bude Rob Rawson ze Skotska. Původem herec, v současné době pracuje pro Church of Scotland jako pracovník rozvojového a misijního oddělení. Skotská církev je tradiční církev, která intenzivně zápasí o srozumitelnost a o schopnost oslovit lidi necírkevní. Rob je jedním z těch, kdo vytvářejí i shromažďují různé metody, nápady a inspirace a předává je dál. Letos v únoru vydal knihu Go create - encyklopedii nápadů, jak tvůrčím způsobem vyjádřit svou víru. Jedním z témat, nad kterými přemýšlí, je otázka, jak přemostit propast mezi kulturními aktivitami sborů a zvěstováním evangelia, a to přirozeně a bez křečí.

Během konference si vyslechneme Robovu přednášku, ale také se zapojíme do diskuzních skupinek, bude tedy prostor i pro sdílení různých dobrých nápadů, které jsou prověřené v našem domácím prostředí.

Celé setkání bude završeno koncertem prvotřídní polské gospelové zpěvačky Gabi Gąsior a její kapely. O Gabi se můžete více dovědět na jejích stránkách www.gabigasior.pl

Pokud vás zajímají zmíněné otázky, přijeďte do Orlové. Přihlášku na konferenci najdete na stránkách orlovského sboru.