Evangnet přichází s novým emailovým serverem

Správci Evangnetu <>
(25.12.2005, rubrika: Novinky na Evangnetu)


Dne 8. ledna 2006 mezi 19:00 a 23:00 bude uveden do provozu nový emailový server pro uživatele Evangnetu. Nový server bude důsledně filtrovat nevyžádanou poštu (tzv. spam) a kontrolovat došlou poštu proti přítomnosti virů. Další výhodou nového serveru je nová aplikace umožňující komfortní přístup k Vaší poště pomocí webového prohlížeče.
Tyto funkce jsou na stávajícím serveru nedostatečné, proto již delší dobu pracujeme na přípravách zcela nového emailového serveru, který bude od ledna nabízet kvalitnější služby. Čtěte dále DŮLEŽITOU ZMĚNU pro uživatele emailových schránek:

Přechod na nový server vyžaduje také spolupráci uživatelů, kteří přijímají svou poštu přímo ze serveru Evangnet. Doposud jste měli uživatelské jméno, které se mohlo, ale nemuselo shodovat se začátkem Vaší e-mailové adresy. Pro přístup k poště bude nadále sloužit Vaše celá emailová adresa. Proto je třeba provést změnu ve Vašem emailovém programu (Outlook Express, MS Outlook, Mozilla Thunderbird, ...) Např. uživatel, který se přihlašoval ke svému poštovnímu účtu pod jménem vendaop se bude od 8.ledna přihlašovat jako vendelin.opatrny@evangnet.cz. Vaše heslo zůstává stejné jako doposud.

Proto:

Prosíme změnte si ve stanovený čas nebo před prvním přístupem na nový server nastavení ve vašem emailovém programu.
Je to skutečně jediná "nevýhoda" této změny. Z technických důvodů je třeba přístup k emailové poště takto sjednotit. Jsme si jisti, že přínos převáží tuto jedinou komplikaci pro uživatele.

Abychom změnu nastavení co nejvíce usnadnili, připravili jsme pro vás postup změny pro různé emailové programy. Podrobný návod je k dispozici v Otázkách v sekci Email na Evangnetu.

Nezbytná změna nastavení se Vás týká pouze tehdy, pokud přijímáte poštu přímo ze serveru Evangnet. Tj. v případě, že server příchozí pošty máte nastaven na pop3.evangnet.cz. Pokud máte na Evangnetu nastaveno přesměrování na jinou adresu (např. vendaop@tiscali.cz), nastavení Vašeho mailového programu neměňte. Přesměrování zůstane zachováno a Vy nadále budete přijímat poštu prostřednictvím Vašeho poskytovatele emailových služeb (např. pop3.tiscali.cz).

Mezi 19:00 a 23:00 dne 8.1.2006 (něděle večer) bude pošta na několik desítek minut nedostupná. Omlouváme se za tento výpadek. Pochopitelně nedojde k žádné ztrátě vaší pošty. Uděláme vše proto, aby nové funkce serveru, které vás budou chránit před viry a nechtěnou poštou předčily Vaše očekávání.

Také pro přístup do systému na těchto stránkách (při změně údajů o sborech, přidávání akcí do kalendáře, přispívání do diskusí) používejte nadále svou emailovou adresu. I když v tomto případě systém umožní přistupovat také přes vaše stávající uživatelské jméno.

  • 40 komentáře
  • Autor: Správci Evangnetu
  • poslední změna: 26.12.2005 11.07