SpEK píše vládě ČR k návrhu zákona o sociálním bydlení

Správci Evangnetu <>
(18.1.2017, rubrika: Církev a svět)


Výbor Spolku evangelických kazatelů vyjadřuje podporu návrhu zákona o sociálním bydlení a o příspěvku na bydlení. (zdroj: SpEK)

Předsedovi a ministrům vlády České republiky

Výzva: vládě ČR k návrhu zákona o sociálním bydlení

Výbor Spolku evangelických kazatelů (SpEK) vyjadřuje podporu návrhu zákona o sociálním bydlení a o příspěvku na bydlení.

Považujeme za nutné, aby se otázka důstojného bydlení pro ty, kteří si jej z nejrůznějších důvodů nemohou dovolit, řešila smysluplně a efektivně. Návrh zákona o sociálním bydlení tímto směrem jde.

Nechápeme, proč zákon, který si sama vláda dala do svého programového prohlášení a spolu s dalšími subjekty jej připravila, ještě nebyl přijat. Vyzýváme tedy vládní strany, aby se k tomuto návrhu zákona přihlásily a uvedly jej v život. SpEK odmítá obchod s chudobou, k němuž absence tohoto zákona vede.

Důrazně odmítáme, aby se část společnosti obohacovala na těch nejchudších. Naopak ve světle evangelia vidíme, že je potřeba se zastat těch nejchudších a lidí z nejrůznějších důvodů dohnaných na mráz.

Vyzýváme celou vládu ČR, aby jednala o zákonu o sociálním bydlení a uvedla jej v život.

 

Za výbor SpEKu na svém pravidelném zasedání dne 17. 1. 2017 v Praze

Předsedkyně Mgr. Martina Kadlecová

Výbor ve složení:

Mgr. Martina Kadlecová Mgr. Naděje Čejková Doc. Petr Sláma, ThD. Mgr. Matěj Opočenský Mgr. Leonardo Teca Mgr. Jaromír Dus