FS ČCE v Soběslavi hledá faráře

Správci Evangnetu <>
Autorem textu je FS ČCE Soběslav.
(1.12.2009, rubrika: Nabídka práce)

Farní sbor ČCE v Soběslavi hledá kazatele. Nástup je možný dle dohody v roce 2010. Nabízíme k dispozici farní byt 4+1 ve dvou podlažích, k faře přiléhá zahrada, součástí je garáž.

Fara a kostel jsou situovány v blízkosti mateřské školy, základní školy, gymnázia, nádraží ČD, kina, pekárny, do centra města je to 5 minut chůze.

Důležitou součástí práce na sboru je spolupráce kazatele s Diakonií ČCE – střediskem Rolnička v Soběslavi. Středisko Rolnička poskytuje služby dětem a dospělým s mentálním a kombinovaným postižením. Více informací o tomto středisku naleznete na www.rolnicka.cz. Ve městě působí dále Senior-dům, i s tímto zařízením sbor spolupracuje.

Sbor má 125 kartotékových členů, na nedělních bohoslužbách bývá v průměru 20 dospělých, 5 dětí a cca 7 členů mládeže. Soběslav má 7500 obyvatel a nabízí čisté životní prostředí a dobré dopravní spojení na silniční i železniční trase Praha – České Budějovice.

Dříve, než se o případné spolupráci definitivně rozhodnete, zveme Vás k návštěvě našeho sboru v Soběslavi.

V případě Vašeho zájemu kontaktujte kurátorku sboru Věru Skořepovou, skorepova.v@seznam.cz, tel. 608 235 612 , nebo místokurátora Jana Růžičku, janruze@cbox.cz, tel. 381 52 25 18