Schola Gregoriana Pragensis v Poličce

Kazatel ČCE Jan Plecháček <>
Autorem textu je Oblastní charita Polička.
(8.10.2009, rubrika: Oznámení)

V sobotu 7.11. 2009 v 17 hodin vystoupí v Poličce v kostele sv. Jakuba soubor Schola Gregoriana Pragensis, vedený Davidem Ebenem. Po říjnovém koncertě ve Vatikánu a Lucembursku přijede do Poličky na pozvání zdejší Oblastní charity, aby v kostele sv. Jakuba vystoupil v rámci benefičního koncertu pro Charitu s programem Ars antiqua-Paříž ve 13. století.

Schola Gregoriana Pragensis byla založena Davidem Ebenem v roce 1987. Soubor se řadí mezi přední světové interprety středověké duchovní hudby. Zaměřuje se jak na sémiologickou interpretaci gregoriánského chorálu podle nejstarších neumatických pramenů z 10.-11. století, tak i na uvádění gregoriánských zpěvů vlastní české chorální tradice včetně rané polyfonie.

Schola se intenzivně věnuje nahrávání a často koncertuje doma i v zahraničí (Itálie, Španělsko, Francie, Belgie, Nizozemí, Německo, Švýcarsko, Rakousko, Švédsko, Norsko, Slovensko, Maďarsko, Polsko, Israel, Japonsko). Nahrávky souboru na CD získaly již řadu ocenění (Choc du Monde de la Musique, 10 de Répertoire, "Zlatá Harmonie" za nejlepší českou nahrávku roku).

Soubor v různých projektech spolupracoval s celou řadou špičkových českých i zahraničních interpretů (Prof. Petr Eben, Jiří Bárta, Jaroslav Tůma, Iva Bittová, Choeur grégorien de Paris, Boni pueri, Musica Florea, sbor japonských buddhistických mnichů Óhara Gjosan šomjó kenkjú-kai, Varmužova cimbálová muzika, Jenaer Philharmonie, ad.)

Posluchači i odborná kritika oceňují na nahrávkách a koncertních projektech dramaturgickou nápaditost a muzikální interpretaci, se kterou soubor zpřístupňuje repertoár ležící u samých kořenů evropské hudební kultury.

Další informace - http://www.gregoriana.cz

Počet vstupenek na koncert je omezený. Můžete je objednávat emailem či na telefonu 731 598 816. Štěpán Plecháček, PR a fundraiser Oblastní charita Polička

Příloha [1]: Pozvánka - plakát <koncert-pozvanka-tisk.jpg> (333.9 KB)