Ekumenická bohoslužba za krajinu

Uživatel Evangnetu Marek Drápal <>
Autorem textu je Ekologická sekce ČKA.
(13.5.2009, rubrika: Oznámení)

Ekologická sekce České křesťanské akademie ve spolupráci s místními občanskými sdruženími Vás srdečně zvou na Ekumenickou bohoslužbu za krajinu v sobotu 23. května 2009 v 15 hodin na levém břehu Vltavy, na louce na Sedleckých skalách. Kázat bude evangelický farář Petr Hudec. Po bohoslužbě (cca 15.45) bude následovat beseda o krajině s Dr. Václavem Cílkem z Geologického ústavu ČAV.

Možnosti poutě na bohoslužbu:
— sraz v 11 hodin u kostela Stětí sv. Jana Křtitele v Dolních Chabrech. Odtud pěšky krajinou se zastávkami a výkladem vedoucích klubu Mladých ochránců přírody Sůvy. Kostel bude otevřen již od 10h.

— nebo sraz ve 14 hodin na pravém břehu Vltavy u Sedleckého přívozu a společná pouť na místo bohoslužby.

Při bohoslužbě v 15 hodin bude kázat evangelický farář Petr Hudec; účast přislíbili též Jiří Nečas, ředitel Ekologické sekce ČKA a laický kazatel Českobratrské církve evangelické, evangelický farář Miloš Rejchrt, katolický kněz Andrzej Koch, kněz Obce křesťanů Milan M. Horák a další.

Po bohoslužbě (cca 15.45) bude následovat beseda o krajině s Dr. Václavem Cílkem z Geologického ústavu ČAV. Během odpoledne vystoupí africko-česká hudební skupina Nsango Malamu

Další informace jsou uvedeny na pozvánce (pdf) a na stránkách o.s. Nad Drahaňským údolím

Vloni se bohoslužba za krajinu konala poprvé, z podnětu občanů z obou břehů Vltavy, které trápí ohrožení zdejší krajiny plánovanou jižní variantou dálničního okruhu. Avšak nejde jen o toto území. Postupné zastavování dosud volných přírodních prostranství velkými stavbami, zejména dopravními, je bolestí mnoha dalších míst. Letošní bohoslužba na Sedleckých skalách chce být příležitostí k zamyšlení nad vztahem člověka k jeho prostředí. Své prostředí si člověk nestvořil, je mu velkým darem a zároveň velkou odpovědností.