Nový sborový dům otevřou v Domažlicích se začátkem adventu

Správci Evangnetu <>
Autorem textu je Pavel Voldán, ČCE Domažlice.
(14.11.2008, rubrika: Oznámení)

Poslední listopadový víkend proběhne v Domažlicích slavnostní otevření nového sborového domu Českobratrské církve evangelické. Místní evangelický sbor si při této příležitosti připomene 85. výročí svého založení.

V sobotu 29. listopadu od 16, 30 hodin poprvé ožije nově postavená modlitebna kulturním a společenským programem, na němž vystoupí například pěvecký sbor z partnerského sboru ve Furth im Wald nebo vokální skupina Hlasoplet. V neděli 30. listopadu se zde pak budou konat slavnostní bohoslužby, při nichž bude kázat synodní senior Českobratrské církve evangelické Joel Ruml.

Ojedinělá stavba za 11 milionů korun vyrostla na okraji městského Hánova parku (Tyršova 690). Zahrnuje kromě bohoslužebného prostoru také byt pro faráře a domovníka nebo zázemí pro setkávání. Finance na realizaci ojedinělého projektu získali členové sboru například z Jeronymovy jednoty, zahraničních darů nebo Ministerstva kultury ČR. Velkou část prostředků zajistil prodej stávajícího sborového domu. Nemalou měrou se na financování stavby podíleli také sami domažličtí evangelíci. Sborový dům bude otevřen rok a půl po požehnání základního kamene stavby.

O stavbu vlastního sborového domu usiluje Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Domažlicích už od svého vzniku po první světové válce. Stavbu znemožnila nejprve okupace a poté měnová reforma v padesátých letech, která znehodnotila ušetřené prostředky. Dosud sbor využíval nevyhovující budovu v Kostelní ulici, která původně sloužila jako hostinec.